укррус

Телефони у Рівному

 • (098) 607-62-73
 • (066) 827-91-00
 • (073) 469-72-68
всі телефони

Як правильно купати дитину

Перше питання, яке виникає у молодої мами - коли починати купати малюка? 

Це можна зробити на наступний день після повернення з пологового будинку.

Перші 6 місяців купання проводять щодня, бажано в однаковий час, не раніше, ніж через одну годину після годування. Найкраще це робити ввечері перед сном: по-перше, в процесі купання дитина «нагуляє апетит», а по-друге, швидко і міцно засне.

                                                 

Що використовують для купання дітей

 • спеціальну дитячу ванночку (попередньо вимити дитячим милом, сполоснути водою, обдати окропом);
 • мочалку;
 • дитяче мило (використовуємо не частіше двох разів на тиждень, щоб не пересушити шкіру дитини);
 • водяний термометр;
 • ємність з чистою водою (щоб обполоснути крихітку після купання, вода в глечику повинна бути на 1 градус прохолодніше води у ванні);
 • настій або відвар череди (при наявності висипань, попрілостей, пітниці, м'яту, мелісу або лаванду можна використовувати при неспокої і порушеннях сну);
 • махровий рушник;
 • одяг і підгузник;
 • засоби для догляду за ніжною шкірою;
 • для зручності батьків можна використовувати спеціальний гамак або гірку.

       

Купання ребенк

Різдвом дитини в приміщенні, де буде відбуватися процедура. Можна вибрати ванну кімнату або кухню, головний критерій вибору - зручність для мами, можливість доступу до ванні з будь-якого боку.

Температура повітря в приміщенні повинна становити 20-22 градуси.

На протязы  1-2 хвилин проводимо повітряні ванни (елемент загартовування).

Потім поступово занурюємо в воду по плечі, голова і шия знаходяться над водою. Притримуємо лівою рукою голівку і спинку, а правою - ніжки і сідниці. Для зручності можемо використовувати спеціальну гірку, плавальні кола, шапочки з пінопластовими вставками.

                                             

Температура води - 34-37 градусів. Пупкова ранка є вхідними воротами для інфекції, тому до її повного загоєння купаємо тільки в кип'яченій воді.

Необхідно дотримуватися певну послідовність: починають з шиї, потім переходята груди і живіт. Після миють ручки (не забуваючи розтискати кулачки) і під пахвами, потім ніжки, пахові складки і спинку. Головку необхідно помити в останню чергу (в напрямку від чола до потилиці).

В кінці процедури крихітку споліскують чистою водою з заздалегідь приготовленої ємності.

Після обертають рушником і м'якими промокальними рухами просушують шкірні покриви, особливо ретельно - складочки. Потім мокрий рушник необхідно замінити сухим. В кінці процедури обробляють пупкову ранку і складочки.

Після цього можна надіти підгузник і чистий одяг, шапочку (поки не висохнуть волосся).

 

Як довго купати дитину

Тривалість першого купання становить кілька хвилин. Потім, коли дитина вже звикне, час збільшують до 10-15 хвилин. В подальшому тривалість купання може становити до півгодини.

                                             

Купання крихти - це не просто гігієнічна процедура. Це творчий процес! Постарайтеся створити сприятливу атмосферу: спілкуйтеся з малюком, даруєте свої усмішки, можна співати пісеньки, розповідати віршики. І тоді Ваш Малюк буде не тільки найчистішим, але і найщасливішою !!!