Як правильно купати дитину
Перше питання, яке виникає у молодої мами - коли починати купати малюка?
Це можна зробити на наступний день після повернення з пологового будинку.
Перші 6 місяців купання проводять щодня, бажано в однаковий час, не раніше, ніж через одну годину після годування. Найкраще це робити ввечері перед сном: по-перше, в процесі купання дитина «нагуляє апетит», а по-друге, швидко і міцно засне.
Що використовують для купання дітей
- спеціальну дитячу ванночку (попередньо вимити дитячим милом, сполоснути водою, обдати окропом);
- мочалку;
- дитяче мило (використовуємо не частіше двох разів на тиждень, щоб не пересушити шкіру дитини);
- водяний термометр;
- ємність з чистою водою (щоб обполоснути крихітку після купання, вода в глечику повинна бути на 1 градус прохолодніше води у ванні);
- настій або відвар череди (при наявності висипань, попрілостей, пітниці, м'яту, мелісу або лаванду можна використовувати при неспокої і порушеннях сну);
- махровий рушник;
- одяг і підгузник;
- засоби для догляду за ніжною шкірою;
- для зручності батьків можна використовувати спеціальний гамак або гірку.
Купання ребенк
Різдвом дитини в приміщенні, де буде відбуватися процедура. Можна вибрати ванну кімнату або кухню, головний критерій вибору - зручність для мами, можливість доступу до ванні з будь-якого боку.
Температура повітря в приміщенні повинна становити 20-22 градуси.
На протязы 1-2 хвилин проводимо повітряні ванни (елемент загартовування).
Потім поступово занурюємо в воду по плечі, голова і шия знаходяться над водою. Притримуємо лівою рукою голівку і спинку, а правою - ніжки і сідниці. Для зручності можемо використовувати спеціальну гірку, плавальні кола, шапочки з пінопластовими вставками.
Температура води - 34-37 градусів. Пупкова ранка є вхідними воротами для інфекції, тому до її повного загоєння купаємо тільки в кип'яченій воді.
Необхідно дотримуватися певну послідовність: починають з шиї, потім переходята груди і живіт. Після миють ручки (не забуваючи розтискати кулачки) і під пахвами, потім ніжки, пахові складки і спинку. Головку необхідно помити в останню чергу (в напрямку від чола до потилиці).
В кінці процедури крихітку споліскують чистою водою з заздалегідь приготовленої ємності.
Після обертають рушником і м'якими промокальними рухами просушують шкірні покриви, особливо ретельно - складочки. Потім мокрий рушник необхідно замінити сухим. В кінці процедури обробляють пупкову ранку і складочки.
Після цього можна надіти підгузник і чистий одяг, шапочку (поки не висохнуть волосся).
Як довго купати дитину
Тривалість першого купання становить кілька хвилин. Потім, коли дитина вже звикне, час збільшують до 10-15 хвилин. В подальшому тривалість купання може становити до півгодини.
Купання крихти - це не просто гігієнічна процедура. Це творчий процес! Постарайтеся створити сприятливу атмосферу: спілкуйтеся з малюком, даруєте свої усмішки, можна співати пісеньки, розповідати віршики. І тоді Ваш Малюк буде не тільки найчистішим, але і найщасливішою !!!