Види і особливості кварцевих ламп
Великий винахід людства – кварцева лампа, допомагає позбутися шкідливих мікроорганізмів, що передаються повітряно-капельним шляхом. Це причина всіляких інфекційних захворювань.
І якщо вдома, або на роботі одна людина хвора, то у навколишніх, можливість захворіти збільшується у сто крат. Видихаючи, хворий поширює хвороботворні організми, що потрапляють в повітря і осідають на поверхнях. Деякі з них зберігаються тривалий час і створюють ризик для людей.
Кварцування – стандартна процедура у лікувальних установах, та й вдома її стали проводити все частіше, набуваючи для цього спеціальні кварцеві лампи .
Даний тип медобладнання дезинфікує повітря і поверхні предметів в приміщеннях. Ще одне призначення кварцевої лампи - опромінення хворої людини, або профілактика різних захворювань.
Медикам добре відомий плідний вплив невеликих доз ультрофіолету на організм людини. Промені ультрофіолетового діапазона володіють протизапальними, обезболюючими та загальнозміцнюючими властивостями. Тому кварцеві та бактерицидні лампи оправдано використовують в боротьбі з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів , хворобами шкіри і суставів.
В залежності від призначення лампи поділяються:
1. Бактерицидні опромінювачі – призначені для санітарних та протиепідемічних обробок, ділиться на дві групи:
- озонові – при контакті з киснем виділяють велику кількість озону, висока концентрація якого шкідлива для організму. Джерело, в основі якого лежить кварцева колба, дає потужне випромінювання. В результаті функціювання такого приладу, виробляється велика кількцість озону, який надає сильну протимікробну дію. Обробка приміщень ультрофіолетовими променями сприяє очищенню повітря від бактерій і вірусів. Включають лампу у відсутності людей і тіварин, а потім приміщення добре провітрюють.
- безозонову - прилади, з покриттям колби, що не пропускає токсичний озон. Дія ціх опромінювачів відбувається в щадному режимі і частка негативного спектра випромінювання нікчемно мала. Провітрювати приміщення, після роботи з такою лампою не обовязково.
2. Ультрофіолетові опромінювачі , які використовуються в лікувальних цілях.
Тубус-кварц відомий під назвою опромінювач кварцевий для кварцювання організму людини.
Тубус-кварц – метод опромінення людини короткими ультрофіолетовіми променями. В помірних дозах його дія допоможе справитись з багатьма хворобами, а також стимулює відновлювальні процеси в організмі:
- це сильна антибактеріальна дія, більшість вірусів ,бактерій і навіть грибів гине.
- здатність проникати в людській організм на невелику глибину і стимулювать відновлення хімічного балансу.
- укріплює імунітет
- ранозаживлююча дія
- позитивна дія на нервову систему
Особливо помітна дія цього методу лікування при терапії хронічних захворювань носа і горла . В таких ситуаціях ефект від опромінення може бути сильнішим, чим від медикаментів.
Основний перелік захворювань при яких кварцева лампа дуже корисна:
- Риніт любої етиології (алергія, простуда, інфекція), передгриповий стан, ангіна, запалення мигдалин, гайморит, герпетичні висипання на губах, тонзіліт, бронхіт, бронхіальна астма, раневі поверхні після травм та ще багато інших.
В лікувально-профілактичних установах та в домашніх умовах медицинські кварцеві лампи приміняють:
- для кварцювання приміщень - обеззараження поверхностей і повітря в приміщеннях з ціллю знищення патогенних мікроорганізмів і попередження захворювань, які передаються повітряно-капельним шляхом, а також збереження стерильності , потрібної в спеціальних приміщеннях, а також в побутових приміщеннях.
2. Кварцювання шкіряних покровів та слизових оболонок при деяких захворюваннях і патологіях, а також їх профілактика та ще багато інших.
Кретерії вибору кварцевих ламп:
- призначення - для дезинфекції або лікування
- потужність
- комплектація
- габарити
- ціна
- універсальність
Раніше процедури з використанням кварцевих опромінювачів проводили тільки в умовах лікувальних установ. Сьогодні лампи відносяться до категорії домашньої медтехніки і з успіхом використовуються для проведення процедур в домашніх умовах. Такі лампи Ви можете придбати чи узяти в оренду в службі прокату Baby Service.
Для отримання максимального ефекту і забеспечення безпеки при роботі, необхідно ретельно підбирати лампу відповідно до розміру приміщень, дотримуватись рекомендацій лікарів та правил їх використання.
Правила кварцювання повітря та поверхонь.
В приміщеннях кварцювання проводиться при частих захворюваннях членів сімї, в момент епідемії ГРЗ і ГРВІ , в приміщеннях де буває велике скупчення народу.
1. Необхідно враховувати квадратуру кімнат, в яких проводиться знераження і вибрати правильну потужність лампи.
2. При включенні необхідно обовязково звільнити приміщення від тварин, рослин і вивести людей.
3. Лампа включається на пів години, після чого її вимикають і залишають до повного охолодження.
4. При вмиканні і вимиканні одягати захисні окуляри.
5. При роботі з лампою яка виділяє озон, після роботи добре провітрити приміщення.
Правила кварцювання людини
1. При обробці УФ променями людина має одягнуть захисні окуляри. Всі ділянки шкіри, які не підлягають обробці закрити рушником.
2. Лампа включається на 5 хвилин перед початком сеанса для стабілізації робочого режиму.
3. Відстань до обробленої ділянки - 50см.
4. Опромінення має проводиться тільки за призначенням лікаря з точно вказаним діагнозом.
5. Перший сеанс має бути не більше 30 секунд. Кожний наступний зростає на 1 хвилину. Кількість сеансів в день - 1, всього не більше 5.
Порядок роботи при проведенні внутріпорожнинного опромінювання
1. В отвір екрана опромінювача встановити необхідний тубус.
2. Тубуси повинні бути стерильними
3. Включить прилад
4. Лампа прогрівається 2-3 хвилини
5. Тривалість процедури збільшують поступово .
6. Час проведення процедури залежить від встановленого діагнозу
7. Після проведеної процедури прилад потрібно вимкнути. Повторне включення опромінювача можливе лише після охолодження лампи протягом 15 хв.
8. Після пороведеної процедури хворому бажано пів години відпочити
Протипоказаннядо використання кварцевих ламп
Для дезинфікації приміщень немає.
Для опромінювання людини такими є
- запальні процеси (хронічні і гострі )
- ниркова і серцево-судинна недостатність
- пухлини і новоутворення
- схільність до кровотеч
- порушення в роботі щитовидної залози
- туберкульоз (активна форма)
- 2 і 3 стадії недостатності кровообігу
- виразка шлунка
- 2 і 3 стадії гіпертонії
- висока температура
- з обережністю використовуються вагітними (тільки за рекомендаціями лікаря)
Це говорить про те, що навіть таку просту процедуру не можна робить без призначення лікаря. Лікування ультрифіолетом дуже ефективне, але для кращого результату його потрібно комбінувати з іншими варіантами терапії, які призначив лікар.