укррус

Телефони у Рівному

  • (098) 607-62-73
  • (066) 827-91-00
  • (073) 469-72-68
всі телефони

Слінг: корисні поради матусям

Слінг: корисні поради матусям

 Слінг — дуже давній спосіб носіння маленької дитини, який припав до душі багатьом матусям. Являє собою пристосування з тканини, різної конструкції для перенесення дітей з народження і до 2-3 років.  Його головне призначення — допомогти мамі вести активний спосіб життя, займатись і дитиною і своїми справами одночасно. Слінг — це модно, зручно і красиво.

 

 Коли потрібен слінг

 Використання слінгу є надзвичайно практичним у сучасному ритмі життя.

  •  слінг допоможе звільнити мамині руки, щоб мати змогу займатись різними домашніми клопотами або погратись з старшою дитиною, весь час при цьому тримаючи малюка близько коло себе
  • слінг стане в нагоді, якщо ви плануєте прогулятись містом чи на природі, піти в гості, театр чи музей
  • дасть змогу здійснити покупки в торговому центрі чи магазині, куди з коляскою заходити незручно
  • слінг допоможе, якщо вам потрібно здійснити поїздку в громадському транспорті, а брати з собою коляску важко і незручно.

Переваги слінгу

  • Переважна більшість батьків вважають, що їхні малюки почуваються більш спокійно і впевнено під час перебування в слінгу. В слінгу дітки плачуть рідше. Відбувається постійний психологічний контакт між мамою і дитиною. Дитина має змогу бачити маму і не  відчуває стресу.  Відповідно, мами й тата теж задоволені, коли малюк щасливий.
  •  Коли дитина народжується, її хребет досить гнучкий і округлюється в С-подібну форму. Хороший слінг дозволяє залишатись дитині у своєму природному положенні.
  •  Слінг дає свободу пересування мамі.
  •  Легкий, не займає багато місця, легко переться.
  •  Слінг дозволяє дитині роздивлятись, що відбувається навколо і при цьому не заважати мамі.
  •  Зручний для грудного вигодовування.

  

Види слінгів

 Є три основні види слінгів: слінг з кільцями, слінг-шарф, май-слінг. До різновидів слінгів належать: слінг-кишеня, слінг-труба, онбухімо, фаст-слінг.

 Розглянемо найбільш популярні види слінгів.  

 

1. Слінг з кільцями

Являє собою відрізок тканини близько 2 метрів завдовжки, шириною близько 70 см, на одному кінці якої знаходиться м'яка підкладка під плече і кільце, а другий кінець заправляють в кільце так, щоб можна було регулювати розмір слінгу. Можна покласти дитину в такий слінг, як в колиску або носити в вертикальному положенні.

Переваги слінгу з кільцями:

  •  можна носити дитину на животі, на спині і на стегні
  • можна регулювати положення дитини на ходу
  • дитинку, яка заснула легко покласти в положення “колиски” або в ліжечко, не розбудивши при цьому
  • можна швидко дістати дитину і покласти назад у слінг

Недолік слінгу з кільцями: його потрібно носити на одному плечі.

 

2. Слінг-шарф

Являє собою довгий відрізок тканини 4-6 метрів завдовжки, шириною близько 50-80 см.

Переваги слінга-шарфа:

  • його носять на двох плечах, тому навантаження розподіляється рівномірно на спину й плечі
  • можна носити дитину в різних положеннях

Недоліки слінга-шарфа:

  • зав'язування вимагає навиків і терпіння, потрібно натренуватись з зав'язуванням цього виду слінга
  • важко перекласти дитину, яка заснула, доведеться повністю розмотувати слінг

 

3. Май-слінг 

Являє собою квадрат чи прямокутник  з щільної тканини в куточки якого вшиті довгі лямки. Нижні лямки зав'язуються у мами на талії, а верхні закріплюються у вибраному положенні на животі, стегнах чи спині мами.

Переваги май-слінга:

 Дуже зручний для носіння в різних положеннях, особливо на спині.

 Недоліки май-слінга: не можна вкласти дитину горизонтально в “колиску”, довгі лямки.

  

Як підібрати слінг

 

Вибір слінгу залежить від багатьох факторів: потреби мами у слінгу, віку дитини, її ваги, характеру.

Спершу потрібно з'ясувати як ви збираєтесь використовувати слінг.

Якщо плануєте користуватись лише вдома (для заколисування дитини, допомоги в хатніх справах), то  для вас ідеально підійде слінг з кільцями. З такого слінга найлегше перекласти дитину в ліжечко, якщо вона раптом заснула. Дитина не прокинеться при перекладанні. В слінгу з кільцями у вас буде вільна одна рука, іншою треба підтримувати дитину.

Для використання на вулиці (тривалих поїздок, походів по магазинах) найліпше підійде слінг-шарф чи май-слінг. В цих типах слінгів краще розподіляється вага дитини, відповідно легше і зручніше носити дитину.

Для носіння дитини на спині, найкращий варіант — це май-слінг.

Для новонароджених чудово підійде слінг з кільцями. По-перше, такий слінг дає можливість використання горизонтального положення. По-друге, можна швидко перекласти дитину в ліжечко при потребі. По-третє, є змога швидко міняти положення дитини з горизонтального на вертикальне.

Після 2-3 місяців — можна починати використовувати слінг-шарф чи май-слінг. Дитина набирає вагу, стає важчою і носити слінг на одному плечі стає незручно.

Якщо дитина за характером непосидюча, то краще підійде слінг з кільцями, а якщо навпаки, “не злазить з рук” — підійде слінг-шарф чи май-слінг.

 

Рекомендуємо спробувати різні види слінгів, щоб вибрати той, що підходить вам і вашій дитині найкраще. Один вид слінгу не може ідеально підходити для всіх діток. BabyServiceРівне має достатньо широкий вибір слінгів для прокату.

  

Безпека немовляти в слінгу

 

Головне при використанні слінгу — це правильне положення малюка. Слінг повинен підтримувати хребет, стегна та потилицю дитини. Навчитись правильно одягати слінг  зараз не проблема — існує багато фото- та відеоматеріалу на цю тему.

Слідкуйте, щоб у вертикальному положенні хребет не перебував у вільному провисанні, щоб всі лямки були правильно відрегульовані і підтягнуті. Тканина слінгу має прилягати досить щільно, щоб дитина не сповзала і не сутулилась.

Намагайтеся не носити слінги нижче талії. Якщо ви будете носити дитину на дуже низькому рівні, буде збільшуватися навантаження на спину.

Слідкуйте, щоб слінг не заважав диханню дитини.

Не забувайте про обмеження у використанні слінгу в холодну пору року. Слідкуйте, щоб дитина не переохолоджувалась.

Ваше тіло створює додаткове тепло, то ж не дозволяйте дитині у слінгу перегріватись влітку.

 

Чи можна годувати грудьми в слінгу

 

Багато жінок запитують, чи можна годувати грудьми в слінгу. Звичайно, можна і навіть потрібно. Адже годувати малюка в слінгу дуже зручно й комфортно. Ви маєте змогу одночасно прикласти дитину до грудей і займатись своїми справами. Це економить час.

Годувати малюка зручно як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.

Можна годувати навіть в громадських місцях   непомітно для оточуючих. Лоскутком тканини ви зможете прикрити малюка і себе від цікавих поглядів.

 

Чим слінг відрізняється від кенгуру

  • в кенгуру дитина знаходиться таким чином, що все навантаження припадає на хребет, а в слінгу навантаження розподіляється рівномірно
  • новонародженого в слінгу можна носити горизонтально, зручно годувати, не виймаючи з слінгу. Кенгуру не дає такої можливості
  • в слінгу носять обличчям до себе, а в кенгуру, зазвичай, від себе. Психологи вважають, що дитина перебуває у стресі, якщо не має можливості бачити маму в незнайомій обстановці
  • слінг  краще регулюється, ніж кенгуру і за рахунок того носити дитину легше і зручніше
  • в кенгуру ніжки звисають донизу і вдаряють маму, заважаючи при ходьбі, а в слінгу ніжки розведені в боки. З ортопедичної точки зору — це дуже корисно. А мамі — зручно.

 

У кожного виду слінга є свої переваги і недоліки. Вибір за вами. А  BabyServiceРівне вам в цьому допоможе.

 

Одне можна сказати з упевненістю — слінг річ надзвичайно корисна в шаленому темпі життя сучасних матусь.