Чому не рекомендується використовувати соски
На сьогоднішній день в дитячих магазинах представлений широкий асортимент різноманітних видів пустушок. Багато мам часто використовують соски і пустушки, оскільки вони полегшують процес укладання малюка до сну і іноді допомагають заспокоїти дитину. Проте, соска не так нешкідлива, як здається. І частіше від неї більше шкоди, ніж користі.
1. Соска шкодить грудному вигодовуванню. У правилах правильного грудного вигодовування ВООЗ, рекомендації свідчать: «Повна відмова від сосок і пляшечок. Якщо потрібно ввести догодовування, то слід давати його з чашки, ложки або піпетки ». Основна частина мам, які починали давати пустушку дитині з перших днів життя, припинили грудне вигодовування протягом перших місяців життя дітей. Якщо дитині запропонувати соску замість маминих грудей, то у мами знижується вироблення грудного молока.
2. У дитини проблеми з прикусом через соски. Якщо дитині давати соску замість грудей матері, то це може вплинути на розвиток щелепи і зубів.
3. Соска може занести інфекцію в ротову порожнину. Соску необхідно завжди стерилізувати, так як вона завжди знаходиться в нестерильних умовах (на вулиці, при падінні на підлогу і ін.).
4. Соска порушує контакт «Мама-Малюк». Коли у дитини з мамою налагоджується тісний контакт, то необхідність в пустушки зникає, адже малюк заспокоюється, коли смокче мамині груди. А якщо Ви даєте пустушку, замість грудей, то цей контакт порушується.
Різновиди сосок
Соски мають різні форми, розміри і складаються з різних матеріалів.
Також існують соски, які малюкові нагадують мамині груди.
Якщо дитина народилася недоношеною, то для нього є спеціальні соски.
Соски виробляються з латексу або силікону. Якщо їх роблять з латексу, то вони потребують кращому догляді, ніж силіконові. Вони швидко зношуються, тому що матеріал дуже м'який. До таких сосок швидко прилипає пил і бруд.
Силіконові соски служать довше, але цей матеріал дуже жорсткий, тому може деформувати прикус дитини.
Є пляшечки, на які одягаються соски. Такі соски мають дірочки різного розміру і кількості. Вони залежать від їжі, яку вживає дитина.
- один отвір робиться для дітей від народження до 2-3 місяців;
- 2 отвори - 2-3 місяців;
- 3 отвори - 3 місяців;
- з 4 місяців, також можна використовувати спеціально продумані соски з регулятором потоку рідини.
- 4 отвори - з 6 місяців і старше.
Форма сосок:
Якщо мама вирішила все-таки дати дитині соску, то їй необхідно знати кілька правил:
- Соска не повинна замінювати дитині маму. Тому користуйтеся нею тільки по необхідності.
- Коли у жінки спостерігається «Лактаційний криз», то потрібно стимуляція, для вироблення молока. А соска може цього тільки нашкодити.
- Якщо Ви ніколи не давали малюкові соску, то не варто пропонувати! Навіть якщо це рада «досвідченої мами».
- Якщо раптом у Вас з'являться труднощі, пов'язані з грудним харчуванням дитини (порушення лактації, проблеми з набором ваги дитини), то негайно потрібно відмовитися від соски!
- Не потрібно намагатися підсолодити соску. Це може принести шкоду дитині.
- Постійно стерилізують пустушки. Зберігайте їх в чистому місці.
- Небезпечно вішати, приколювати соски дітям!
- Запам'ятайте: у сосок теж є свій термін придатності, в середньому це близько одного місяця.
- Підстава соски не повинно перекривати носової проток, щоб дитина могла дихати спокійно.